Ana Sayfa » Haberler » Yeni 2013 Renault Symbol

Yeni 2013 Renault Symbol

Renault’un Yeni Kompakt Sedanının Önü 2013 Clio’ya Benzeyecek.

Clio sedan modelinin yerini alan Renault Symbol modeli bu zamana kadar sınıfında ve genel satışlarda hep en ön sıralarda yer almıştır. Uygun fiyatı kullanıcıyı tatmin eden özellikleri, canlı ikinci el piyasası ile hem şirketlerin filo oluşturmak için tercih ettiği yakıt konusunda cimri olan Renault Symbol 2013 modeli tanıtıldı.

2014 yılında modelinin ortadan kalkacağı söylense de bir sonraki nesline yine bu bahsettiğimiz tercih edilme nedenlerini aktaracaktır. Modern ön yüzü ve çekici profili ile Yeni Symbol 2013, Renault’daki değişimin temsilcilerinden biri. Ön farların yeni tasarımı, eklenen sis farları ve gövde rengi dikiz aynaları aracın ön yüzünün modern görünümünü güçlendiriyor.Arka bölümde, araç sağlam ve estetik çizgileriyle dikkat çekiyor. Gövde renginde olan arka tampon ve stop lambaları bu hissi güçlendiriyor. Yeni Symbol yüksek performans ile düşük yakıt tüketimini ödün vermeksizin bir araya getirirken, sınıfının en ekonomik benzinli ve benzersiz avantajlarıyla fabrika çıkışı LPG’li motor seçeneklerine sahip.

Renault Symbol’de LPG Seçeneği

Renault Symbol 2013, ekonomi ve güvenliği bir arada arayan müşterileri için Oyak Renault Fabrikaları’nda orijinal olarak LPG’li

üretilen modeliyle satışta. Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen otomobiller, Yetkili Servis ağında bakım hizmetlerini alabilirken, yine tüm Renault ürünleri gibi 3 yıl / 100 bin km garanti avantajından da faydalanabiliyor. BP Gaz ile yapılan anlaşma uyarınca Symbol LPG tercih eden kullanıcılara, içerisinde 100 TL değerinde ücretsiz otogaz hediyesi ve BP Gaz istasyonlarından bir yıl süreyle %10 indirim avantajları bulunan özel tanımlı BP Club Card’ları hediye ediliyor.

Araçta 1.2 litre benzinli ve LPG’li motorlar yer alırken, 1.5 litre dci dizel motorlar yer almaktadır. Benzinli motor karma kullanımda 100 km’de 6 litre yakıt tüketim değerine sahiptir. 1.5 dci motorda ise bu değer 4.5 litre civarındadır.
Yeni Symbol, Renault’nun yeni tasarım anlayışına uygun olarak tasarlanmış ön yüzü, yeni ve konforlu iç mekanı, yükseltilmiş donanım seviyesi ve yeni motor seçenekleri ile dikkati çekiyor.

· Yeni Renault Symbol, otomobile modern ve daha dinamik bir duruş veren yeni Renault tasarım kimliğine sahip.

Konfor seviyesi ise Cruise Control, elektronik klima ve geniş bir dokunmatik ekrandan, USB ve bluetooth bağlantısından oluşan Renault R-NAV navigasyon sistemi gibi bir dizi teknolojik yeniliklele zenginleştirildi.

· Yeni Symbol’de güvenlik konusunda da ihtiyaçlarınız düşünüldü. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan ABS, AFU, ESP, ASR, havayastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu bağlama sistemi, emniyet kemeri ikazı gibi donanımlar ile hem aktif hem pasif güvenlik unsurlarıyla herkes için etkin bir koruma sağlanıyor.

Yeni benzinli motoru, 0,9 Turbo 90bg, 5,3 lt/100km yakıt tüketimi ile çevreye daha saygılı.
· Yeni Renault Symbol’ün güvenilirliği 3 yıl veya 100.000km garanti ile destekleniyor.
Yeni Symbol 2013 yılı Şubat ayından itibaren 27.990TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında, yıl içerisinde de diğer pazarlarda satışa sunuluyor olacak.

“Renault ailesi genişliyor… Symbol, en yeni modelimiz, “design by Renault” anlayışını tanımlayan tüm kriterleri üzerinde taşıyor. Akıcı ve seçkin çizgileri, özenli işçiliği ve statüsünü artıran ayrıntılarıyla, ürün gamımızdaki yerini gururla alacak şekilde tasarladım..”
Laurens Van Den Acker, Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü

Modern tasarım
Yeni Symbol, Renault’nun yei tasarım kimliğinden örnekler taşıyor. Markanın her yeni modelinde olduğu gibi öndeki logo artık daha büyük ve gözalıcı. Siyah renkli ve krom ızgara şeridinin tam ortasında daha farkedilir şekilde konumlandırıldı. Yeni Symbol’ün iç ambiyansı da modern ve yüksek kaliteli malzeme ile yeni dış tasarımına eşlik ediyor.

Yeni Symbol’de güvenlik konusunda da ihtiyaçlarınız düşünüldü. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan ABS, AFU, ESP, ASR, havayastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu bağlama sistemi, emniyet kemeri ikazı gibi donanımlar ile hem aktif hem pasif güvenlik unsurlarıyla herkes için etkin bir koruma sağlanıyor.

Ekonomi ve Performans’ın “Symbol”’ü
Yeni Renault Symbol’de Renault’nun kendini kanıtlamış motor teknolojisinin en son örneklerini bulmak mümkün. Benzinli motor seçenekleri olarak; Yeni 0,9 lt Turbo 90 bg ve 1.2 16V 75 bg yer alıyor. Dizel olarak ise, Renault’nun yıllardır hem sağlamlığı hem de ekonomikliği ile kendini defalarca kanıtlamış 1.5 dCi ise 75 bg versiyonuyla piyasaya sunuluyor. Bu motorlar, Euro 5 çevre standartlarına uyum gösteriyorlar.

Yeni Renault Symbol Tanıtım Videosu

Yeni Renault Symbol Resim Galerisi

© 2011 Copyright Showroomdan.com All Reserved.

Üste Çık