Ana Sayfa » Haberler » Yeni Honda CR-V 2013 Hemde Dizel Seçeneği ile

Yeni Honda CR-V 2013 Hemde Dizel Seçeneği ile

Önceki nesiller gibi İngiltere Swindon fabrikasında üretilecek olan yeni CR-V, 2013 yılından itibaren yeni 1.6 lt dizel motoru sayesinde ülkemiz pazarında da iddiasını yükseltecek. Önümüzdeki yıl sunulmaya başlanacak olan dört silindirli, 1.6 lt hacimli yeni dizel motor, 120 beygir gücü ve 300 Nm’lik torkuyla CR-V’nin ÖTV barajından kurtulup, uygun fiyatlı bir seçenek olmasını sağlayacak. 2.2 lt hacimli 150 beygir gücündeki i-DTEC dizel motor yüzünden CR-V rakipleri karşısında fiyat avantajını önemli ölçüde kaybediyordu.

Japon otomobil üreticisi Honda iddialı modeli olan CR-V’nin yeni versiyonunu resmi olarak tanıttı.

Yetkililerden gelen açıklamalara göre otomobilin gövdesi artık daha rijit. Bu sayede daha sessiz ve titreşimsiz yolculukların yanı sıra daha keyifli ve hisli sürüşlerin de önü açılmış. Arkadan bakıldığında yeni CR-V’de ilk olarak ledli stoplar göze çarpıyor. İç mekanda da geleneksel Honda tasarımı devam ediyor.

Honda CR-V de ekonomik dizel motor modasına uyacak

Aracın donanım listesini şöyle sıralayabiliriz;

Hız sabitleme sistemi,Bluetooth bağlantısı, i-MID,panaromik cam tavan, yüksek çıkış gücüne sahip ses sistemi, deri döşeme, otomatik klima, eş zamanlı AWD kontrol sistemi, uydu tabanlı Pandora radyo sistemi, i-MID multimedya sistemi (gelen SMS leri okuma özelliğine sahip), geniş açılı geri görüş kamerası…

Güvenlik olarakta; standart donanımda yer alan elektronik stabilite kontrolü VSA, ABS, fren destek sistemi, OPDS adlı otomatik yolcu airbag kontrol sistemi gibi güvenlik öğeleri yer alıyor. Yani yine Honda güvenliği şansa bırakmamış.

Cr-v’nin Kalbi olarak görev alacak olan motor seçeneklerinden bahsedicek olursak, bu sefer Honda’da alışık olmadığımız dizel seçeneklerini göreceğiz.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.

© 2011 Copyright Showroomdan.com All Reserved.

Üste Çık