Hyundai, Kia ve Genesis bu yıl tam 13 model tanıtacak.

Genesis GV80 konseptini 2017 yılında New York Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. Bu yılın ilerleyen aylarında söz konusu konseptin üretim versiyonu geliyor. Reuters’in haberine göre, Hyundai Motor Grubu’nun varisi olan Eisun Chung, yeni yıl kutlamalarında çalışanlarına Hyundai, Kia ve Genesis’in 13 yeni ve makyajlı model sunacağını duyurdu. Bunların arasında Genesis markalı  premium bir SUV ve yeni Hyundai Sonata da yer alıyor.

Bunların yanı sıra Chung, Hyundai’nin 2021 yılından itibaren Güney Kore’de özel bir otonom taksi projesine başlayacağını açıkladı. Konuyla ilgili detaylar sınırlı olsa da firmanın, bu alanda lider oyuncularla ortaklık kurmak istediği kaydedildi.

Gelelim kabine; konsept modeli dijital bir gösterge paneline ve 22 inçlik kavisli bir “sonsuzluk ekranına” sahipti. İçeride öne çıkan detaylar arasında deri koltuklar, ahşap döşemeler ve parlak metal dokunuşlar vardı.

Yeni Sonata ile ilgili bilinenler ise oldukça kısıtlı. Geçtiğimiz yaz, bir Sonata prototipi olduğu düşünülen bir test aracı Nürburgring’i turlarken görülmüştü. Otomobil, Le Fil Rouge konseptinden bazı tasarım ipuçları taşıyor ve mevcut modelden çok daha şık görünüyordu.